Philosopher Seeds amb la Million Marihuana March

Cartell de la Million Marihuana March Barcelona 2014

El nostre equip, Philosopher seeds ,  recolza al Moviment Cannàbic Català i ha participat en el desenvolupament de la Million Marihuana March Barcelona 2014. S'acosta una de les dates més importants de l'any per als activistes i usuaris cannàbics a nivell internacional, la Million Marihuana March (La Marxa Mundial de la Marihuana). Aquest event s'organitza des de finals del s.XX (any 98-99). El seu principal objectiu és fer una crida per a evidenciar el gran nombre de persones que necessiten i reclamen acabar amb la prohibició i criminalització dels usuaris i cultivadors de cànnabis.

Dins d'aquesta reivindicació es reclama la fi de les detencions, processos penals i multes a usuaris i cultivadors, el reconeixement de les propietats medicinals i, en definitiva, una legislació que elimini els buits legals que genera la prohibició. En aquest enllaç de la Million Marihuana March podeu consultar el llistat complet de les ciutats on té lloc aquest event.

Programa d'activitats de la Million Marihuana March Barcelona 2014

El nostre equip, Philosopher seeds, hem volgut col·laborar amb el Moviment Cannàbic Català i participar activament en la creació de l'event Million Marihuana March Barcelona 2014. Aquest any a la ciutat de Barcelona, el Moviment Cannábic Català, organitzador d'aquest event a Catalunya, ha unit forces per a fer possible La Million Marihuana March el dia 3 de Maig a les 17:00 a la Plaça de Sant Jaume (Barcelona).

Aquesta plataforma està formada per diferents associacions d'usuaris de cànnabis, empreses del sector cannàbic i activistes que treballen plegats per a canviar la política de drogues referent al cultiu, distribució i consum de marihuana.

mani
Philosopher Seeds amb la Million Marihuana March BCN 2014

S'organizarà també La Diada Verda, una iniciativa per a posar banderes i llaços verds a balcons, portes, fanals o bancs, fent que els barris es llevin verds durant la setmana prèvia a l'event.

  • Concentració el dia  3 de Maig a les 17:00 a la Plaça Sant Jaume (Barcelona)
  • Guarniment de la Plaza Sant Jaume amb llaços verds
  • Obsequi de llaç verd i manifiest  per a tots els participants
  • Representació teatral còmica que resalta les injustícies que els usuaris de marihuana pateixen diàriament
  • Lectura del Manifiest com a clausura de l'event

Manifiest de la Million Marihuana March Barcelona 2014

El Manifiest del Moviment Cannábic Català  llegirà el següent manifest:

Amb aquest escrit, el Moviment Cannàbic Català es mostra contra l'Avantprojecte de Llei de Seguretat Ciutadana, aprobada pel Consell de Ministres el passat 29 de Novembre de 2013. Des dels col·lectius cannàbics i d'autoconsum lluitem contra la prohibició, ja desacreditada, per a aconseguir una política de drogues justa i eficaç. 

En ple segle XXI veiem com el govern intenta aprovar una llei que criminalitza als usuaris de cànnabis d'una manera sense precedents, mostrant clares contradiccions a la tendència de descriminalització per part de la resta d'estats Europeus, el continent americà i molts altres sectors que demanen clarament una regulació tan imminent com necessària.

En primer lloc considerem que, per sancionar totes les vies d'adquirir la substància neta i lliure d'adulterants, aquesta llei proposa l'adquisició de cànnabis al ,mercat negre, deixant els usuaris desprotegits davant les grans màfies. 

Fins i tot podríem dir que fomenta aquesta via quan sanciona l'autocultiu amb multes de 1001€ fins a 30.000 €. És evident que, en el cas de tinença i consum a la via pública, hi ha un interès recaudatori i repressiu doncs les sancions podrien arribar per primera vegada als 30.000€, a banda de que si algú acumula tres sancions en dos anys passaria a tractar-se d'una falta greu.

Sabem que hi haurà un retrocés en l'àmbit terapèutic, on persones amb diferents malalties necessiten rebre el paliatiu que millor s'ajusti a la seva patologia. El cànnabis és un medicament de primera elecció per a moltes persones, amb menys efectes secundaris que molts fàrmacs.

En tercer lloc, transgredeix el dret a la intimitat i al lliure desenvolupament de la persona;  a més a més, i pel seu caràcter repressiu, aquesta llei representa una injerència constant a la vida privada de les persones, que patiran la persecució per part de les Forces de Seguretat pel fet de portar una flor a la butxaca.

 Per acabar, aquesta llei atenta contra els nous models de consum, cultiu i adquisició de cànnabis. Sanciona el cultiu, la principal manera que te un consumidor d'auto-abastir-se de manera natural, i la situació més justa i lògica, obligant-lo a recórrer a les màfies.

 Així doncs, denunciem la intenció per part del Govern d'aprovar una llei denunciada per tots els sectors de la població. La societat demana unes polítiques de drogues formatives, en les que el mateix usuari pugui escollir per sí mateix, amb tota la informació i mitjans corresponents per a fer-ho.

Comentaris a “Philosopher Seeds amb la Million Marihuana March” (0)

Vols donar la teva opinió sobre philosopher-seeds-amb-la-million-marihuana-march o tens algun dubte?

Per poder publicar els teus comentaris cal estar identificat com a usuari. Identifica't o dóna't d'alta com a usuari.

Sobre aquest blog cannàbic

Aquest és el blog del banc de llavors Philosopher Seeds. Està dirigit a majors de 18 anys.

Trobaràs informació sobre autocultivo de cànnabis, consells, trucs i notícies del sector de la marihuana.

Per a comprar llavors Philosopher Seeds i dels millors bancs europeus, pots consultar el nostre catàleg.


(+34) 972 099 409
(+34) 972 099 409
keyboard_arrow_up